Snow Grey Glitter Pointer

17. června 2018

SPOLEČNÁ VÝZVA - 1. TÝDEN


Kdo mě sledujete na mém Instagramu, tak jistě víte, že jsem před týdnem spustila novou sérii výzev a tím jsem odstartovala společný začátek. Bylo to hlavně z důvodu, že jsem měla pár týdnů pauzu od cvičení a jídlu jsem nevěnovala tolik snahy, kolik bych chtěla. Do režimu jsem se vracela a chtěla jsem tím rovnou podpořit a namotivovat vás. Nebudu se vymlouvat, prostě toho bylo moc a moje hlavní priority se najednou netýkali cvičení ani jídla.

I když ke mě zdravý životní styl patří a snažím se vždycky myslet na to, abych pro svoje tělo něco dělala, neměla jsem na to tolik času, kolik bych chtěla. Místo cvičení jsem se snažila být co nejvíce aktivní, ale upřímně? I když bych se nesnažila, tak té aktivity by pořád bylo až až. Práce na baráčku je opravdu náročná a skoro se při tom nezastavíme. A teď ještě Doberman do toho. Který je opravdu hodně aktivní a potřebuje pozornost. Díky tomu, že jsem zhruba měsíc a půl byla v tomhle koloběhu, váha se mi ještě snížila a to i když hodně často padla nějaká zmrzlina na nervy. Zrovna v pátek jsem si stoupla jen tak ze zvědavosti na váhu. Mám teď o pět kilo méně, než minulé léto a to jsem absolutně nedržela žádné diety, spíš naopak. Můj přístup k tomu všemu je daleko volnější a snažím se hlavně poslouchat svoje tělo. Ale samozřejmě mě váha nezajímá stejně tak, jako mě nezajímala dřív. To je jen takový body update pro ty, kteří se mě v poslední době ptají, proč pořád hubnu. :DNepustila jsem se jen do společné výzvy, ale i do e-booku "BOJ ZA NOVÉ TĚLO". Mám za sebou první týden, kdy jsem se zase dala do cvičení a pane bože? Mě to tak chybělo! Odcvičila jsem první tři tréninky v tréninkovém plánu. Jeden byl zaměřen na nohy + zadek, další na ruce + břicho a třetí na celé tělo. Jelikož jsou v tréninkovém plánu přesně vypsány a nafoceny cviky plus počet opakování a série, tak jsem vůbec nemusela vymýšlet, co budu cvičit. Což mě na tom celém plánu baví asi nejvíce. Občas mi samozřejmě nedělá problém vymyslet si trénink, ale když spěchám, nemám teď tolik času a mozek se soustředí spíš na jiné věci, chci si při cvičení psychicky odpočinout, vypnout a nevymýšlet ještě tréninky, co mám odjet. To je pro mě obrovské plus. Zároveň si člověk daleko více mákne, pokud má daný počet opakování a sérií. Nemáte pak takovou tendenci to vzdát a prostě to dotáhnete do konce, i když už funíte, jste rudý a nemůžete. Ještě navíc, když víte, jak další stovky holek makají společně s vámi. Vím, že je to možná takový placebo, ale hned se po prvním týdnu cvičení se cítím zase taková víc pevnější a pohromadě. :D A mám prostě úplně nejlepší náladu a pocit ze sebe, že jsem se do toho zase opřela. 


Na víkend jsem jela na chatu a jelikož Vláďa pracuje na baráku, rozhodla jsem se, že mu to trochu ulehčím. Jsou tam teď práce jen pro chlapa a já bych mohla pouze koukat, jak něco vrtá, nebo montuje, takže jsem toho využila, vzala si na chatu Gerreta a užili jsme si super víkend. Máme ho zhruba měsíc a půl a pořád se zlepšuje. Ovšem musím uznat, že velký pes je vážně makačka. Už jen kvůli jeho poslušnosti. No ale myslím, že tenhle víkend pomohl nám oběma. Zlepšil se ve všech povelech, protože jsem se mu snažila co nejvíce věnovat a dokonce jsem s ním chodila na procházky bez vodítka. Přitom jsem se toho dřív bála a měla jsem strach, že uteče a nepřivolám ho. Můj sen byl, abych měla velkého psa a s ním chodila běhat. A to se mi díky Vláďovi splnilo. Včera jsem se rozhodla, že už je ten pravý čas s ním konečně vyběhnout a bylo to úžasný. Člověk má hned parťáka a mnohem víc ho to baví. Máme za sebou prvních pět společných kilometrů a určitě zase brzy půjdeme znovu. 
Díky dlouhým procházkám, běhu i nákupech na baráček jsem tento týden splnila chodící  challenge úplně na výbornou a můj rekord tohoto týdne přišel včera. Na to, že jsem byla jen na chatě jsem ušla 24 tisíc kroků a skoro 15 kilometrů.


Pitný režim a volba zdravějšího jídla mi taky vyšla na výbornou a hned se cítím mnohem líp. Pitný režim je opravdu nesmírně důležitý a dojde mi to vždycky, když ho odsunu na druhou kolej a skoro každý den mám hrozné migrény. Voda s citrónem je u mě zase základ každého rána. Jím teď mnohem méně často přes den a daleko více mi to vyhovuje. Dřív jsem byla schopná jíst i 6x za den a teď 3-4x a bohatě mi to stačí. Je pro mě daleko pohodlnější tolik nemyslet na jídlo, porce si zvětšit a pořádně se najíst. Než jíst více malých porcí. A musím říct, že to na mě opravdu funguje. Nejen, že se cítím líp, ale moje břicho není přes den tak nafouklé a nemám myšlenky celý den pouze na to, jestli už nemám náhodou jíst. Jsem hrozně ráda za to, že jste do výzvy šli se mnou. A proto jsem si pro vás na další týden připravila překvapení. Stačí se zapojit do výzvy a sledovat můj Instagram. No a dneska večer už tam zveřejním novinky pro náš druhý společný týden. :) A přidat se k nám můžete kdykoliv. 

2 komentáře:

  1. Péťo, je úžasné vidět tě tak šťastnou a v pohodě. Neřešení jídla a fitness, mít všechno na pohodu a brát to tak, že tě to baví, než se musíš je nejlepší. Také na tom teď pracuji.
    Gerett je nádherný pes. Držím vám palce, ať vše spolu zvládnete. Chce to hodně trpělivosti, hlavně tak za rok, až přijde puberťácké období. Doporučuji si koupit nějaké knihy vyloženě o tomto plemenu a hodně si toho načíst. A také bych se rozhodně podívala na téma běhání, když je tak mladý, aby si neodkouřil klouby. Přece jen, je to štěně ve vývoji a je to velké plemeno, tak na to pozor :) Sama jsem se svou fenkou, která je pitbull, začínala pomalu a zlehounka a více se do toho pouštíme až letos, když už jí jsou 2 roky a je plně vyvinutá. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj Péťo, jsem Ti moc vděčná, že jsi tuhle výzvu vytvořila. Neskutečně mě to motivovalo a makám teď s Tebou. Upřímně mi něco takového chybělo, začala jsem vše flákat, ale teď vím, že v tom nejsem sama a mám obrovskou radost! Opět ji mi moc pomohla se zdravým životním stylem. Mám ze sebe mnohem lepší pocit. Hrozně ráda bych uvítala nějaké nové video na téma: Co jsem dnes jedla :) Tvoje bývalá klientka Sabus :))

    OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥