Snow Grey Glitter Pointer

6. června 2018

NOVÝ PŘÍRŮSTEK, BYDLENÍ I PRIORITY


Výlet do Rakouska a Chorvatska mi pomohl hned v několika bodech. Odpočinulo si moje tělo i duše, což jsem potřebovala jak pes drbání. Uvědomila jsem si, že můj životní styl jsem v poslední době odsunula trochu stranou a strašně mi to chybí. Takže to hned po návratu napravím. Došlo mi, že jsem spokojená ve svém těle a jsem k němu daleko víc tolerantní, než léta předešlá. Náš pes bude cestovatel, miluje moře. Novinky, které chystáme budou totální bomba a můžete se na ně těšit společně se mnou. Po roce jsme byli s Vláďou na místě, kde jsme se dali dohromady. Teď jedem do Prahy dodělávat bydlení. Jsem šťastná, za všechno vděčná. A tenhle trip mi pomohl, abych se zastavila a uvědomila si to.
Dneska ráno jsem si tradičně udělala čaj, natočila do sklenice studenou vodu, připravila snídani, zasedla k počítači a otevřela blog. Tedy jinak. Dřív to byla tradice, rituál, rutina. Poslední dobou to šlo hodně stranou a já neměla pocit, že chci světu něco sdělit. Což při psaní a točení videí opravdu potřebujete. Spíš jsem chtěla být schovaná, offline a věnovat se jiným prioritám. Poslední tři týdny před tímto výletem jsem totiž celé dny nemohla vypnout, zastavit se a chvilku věnovat i sobě, natož blogu, či tvorbě.


První a asi ten nejhlavnější důvod mého/našeho "bussy stavu" byl a je nový přírůstek. Do útulku Bouchalka jsme šli s Vláďou poprvé zhruba před měsícem. Když před brankou útulku pronesl větu "Doufám, že si neodneseme žádného psa." Bylo mi jasné, že si odneseme nějakého psa. Já jsem tam lítala od jedné klece k druhé a krmila jsem se slzami v očích všechny pejsky, kteří v těch kotcích vypadají tak strašně bezbranně a smutně. Zatímco Vláďa skoro celou dobu stál u jedné klece, v které bylo štěně Dobermana. Láska na první pohled. 
Adopce byla možná až za 2 týdny a tak jsme čekali a snažili se na něj moc navázat. Bylo totiž klidně možné, že by si ho vyzvedli majitelé, kterým utekl. Víkend před mými narozeninami jsme si ho měli jet zamluvit a poprvé ho vzít na procházku, abychom se seznámili. Jenže Vláďa nejdřív dělal, že po práci zaspal a druhý den mi namluvil, že do útulku jel, ale pejska si vyzvedla majitelka se synem. Jo, byla jsem smutná. Já nevím, jestli to znáte. Ale občas jsou věci, kterým tak silně věříte, že vyjdou, že už s nimi prostě počítáte a vidíte je v jakékoliv představě o budoucnosti.
V pondělí jsem měla narozeniny. A jestli bych někdy něco čekala, tak určitě ne to, že Vláďa bude stát s hafíkem před barákem. V sobotu ho zamluvil, v pondělí vyzvedl z útulku a mě tím nadělil to nejhezčí a největší překvapení, jaké jsem kdy k narozeninám dostala.
Jmenuje se Gerret, zkráceně na něj voláme Gery a je to cca sedmiměsíční štěně Dobermana. A už nejsme dva, ale tři.


Nikdy jsem neměla kluka, s kterým bych plánovala budoucnost. To se teď změnilo a s Vláďou jsme dospěli k velkému rozhodnutí. Plánujeme se společně nastěhovat do baráčku a proto veškerá naše energie směřuje nejen na výchovu Gerreta, ale i na stavbu. Najednou v obchodech neřeším, jestli je lepší tahle řasenka, nebo tyhle boty. Spíš řeším, zda koupíme moderní, nebo spíš praktické umyvadlo, dražší nebo levnější mop na úklid, nebo tmavou, či světlou dlažbu do chodby. Najednou si nekupuji drahou kosmetiku, nebo oblečení, protože vidím, kolik peněz ještě celé zařizování bude stát a jak je všechno hrozně drahé. To už jsem asi jako dospělá, co? A úplně nejhorší je jít na nákup malých věcí, které nezbytně potřebujete. To se pak sečte a u pokladny se nestačíte divit. Je to náročné jak fyzicky, psychicky, tak i pro naše peněženky. Ale když pak vidíte, jak se to rýsuje a jak se všechno postupně vylepšuje, je to ta největší odměna a radost. Takže pokud máte tipy na nějaké e-shopy s nábytkem, či dekorací, šup sem s tím!


Celá cesta do Rakouska a Chorvatska měla jeden nejdůležitější smysl. Sice vám to nemůžu ještě říct, i když bych moc chtěla. Ale můžu vám napovědět tím, že jsme s sebou museli vzít fotografa/kameramama Dana, který nám se vším pomáhal. Až se zítra vrátíme do Prahy, začnou se dít velké věci, náročné zařizování, ale máte se na co těšit. Hashtag #bojzanovetelo dostane úplně nový rozměr. Ale o tom více, až to bude alespoň trochu ready. Zatím můžete hádat v komentářích, co to asi chystáme. 

Od tohoto víkendu se vrhnu zase na natáčení, psaní článků a budu se snažit do toho dávat maximum. Plánuji i společnou výzvu, kterou bychom mohli začít od pondělí 11. června. Takže mě nezapomeňte sledovat na mém Instagramu @jmenujisepeta, kde se dozvíte postupně všechny informace. Těším se a posílám všem energii, sluníčko a dobrou náladu! 

10 komentářů:

 1. Peťa nám dospela :D ono si ešte počkaj..budeš musieť zaplatiť taký účet a kúpiť taký prach na pranie... :D mimochodom skús sa pozrieť na favi alebo také niečo. Je to na spôsob heureky ale s nábytkom :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jde vidět, že jsi moc šťastná a spokojená a strašně ti to přeju! Ať Vám to všecko vyjde a na to překvapení jsem strašně zvědavá! :) Užijte si poslední chvilky dovolené. My jezdíme kousíček dál do Bašky, takže si vždycky uděláme výlet do Omiše a Splitu, tak jsem si u tvých fotek krásně zavzpomínala! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj! Tak vám přeji, aby jste to všechno zvládly. :) domeček i výchovu chlupatého kamaráda. ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je ten nejkrásnější dárek ze všech! Já jsem velký milovník psů a tohle bych si taky přála! :) A člověk někdy potřebuje vypnout a soustředit se sám na sebe, obzvlášť když pracuje i s veřejností :) A baráček a společný život Vám přeji! :) To je prostě sen! :) Jsem zvědavá na novinky :)

  OdpovědětVymazat
 5. Držím palce, ať se vše daří a ať si to hlavně užíváš! :) Protože jakmile jsi šťastná a spokojená ty, to, co předáváš dál, má opravdový smysl a nabírá to zcela nový směr. <3 Měj se hezky, Péťo. ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc krásně napsané. Hlavně to jak jste byli v útulku jsem pomale četla se slzami v očích. Nejsem žádná citlivka, ale pejskař jsem 100% a ty "psí" oči znám �� s baračkem Vám závidím. Čekáme na úřady a hurá do toho. Už se těším co jsi pro nás připravila. Ať se Vám dílo daří ����

  OdpovědětVymazat
 7. Dovolená...fotograf...překvapeni...Péti nevdala ses na dovolené :) ?

  OdpovědětVymazat
 8. Gratuluju k nádhernému přírůstku, jde vidět, že máte s Vládou dobré srdce, když jste darovali domov útulkáčkovi <3 jinak přímo na obchod radu nemám, ale vyhla bych se nábytku z laminátu, hlavně ne nic z Aska, Kiku atd! Věř mi osobní zkušenost :D já jsem pro sebe a přítele nechala dělat postel u truhláře z masivního dřeva a neměnila bych, takže jednou obměnim i zbytek nábytku z ložnice :)

  OdpovědětVymazat
 9. Péťo moc ti to vše přeji, sluší vám to spolu a vypadáte opravdu šťastně. Nový pejsek je krásný a je fajn, že jste udělali takový dobrý skutek? Už se viděl s Vendulkou?
  Jinak na překvapení se dost těším a jsem zvědavá co sis připravila. =)

  OdpovědětVymazat
 10. Zajímalo by mě Vaše bydlení, v jaké lokalitě budujete hnízdečko a jak jste k tomu přišli :) Moc Vám přeji ať jste šťastný jako blechy a pozdravujte pejska :)

  OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥