Snow Grey Glitter Pointer

9. dubna 2017

VÝZVA #MOJEDNESNIRADOST


Určitě to nebude náhoda, že nápad na dnešní článek vznikl při cvičení, když jsem se usilovně snažila vyčistit svoji hlavu a hodit se zpátky do mé vlny pozitivna. Upřímně ani nevím, kam v dnešním článku dojdu a co vám v něm sdělím. Ale potřebuji ze sebe dostat myšlenky na to, že posledních pár dní bylo dost psychicky vyčerpávajících. Nejhorší je totiž to, když je vám špatně od žaludku z chování člověka, kterého jste měli (a stejně ještě máte) rádi. Nebudu to tady rozpiplávat, protože poslední co chci je, aby si tohle přečetl a viděl, jak mě to štve. Za to mi fakt nestojí. Takže hlavu vzhůru Péťo, hoď to za sebe a konec trápení. Tři, dva, jedna, teď!
Vždycky když se ocitnu se svojí psychikou na místě, kde mi není příjemně, mám chuť někam utéct. Co nejdál, na co nejdéle a hlavně úplně sama. V takových chvílích se uzavřu do sebe a nemám absolutně potřebu trávit s někým čas. Pak jsem daleko víc a déle bez nějaký chuti do života a proto jsem se tomu dneska postavila a řekla si, že pro tentokrát zvolím jiný přístup. 


Vůbec si nemyslete, že dnešní článek vzniká jen kvůli tomu, co jsem nakousla na začátku. V poslední době toho bylo celkově hodně a moje hlava, tělo a pocity začaly rezignovat a fungovat úplně opačně, než bych si přála. Hodně změn, hodně nepříjemných změn, hodně povinností a hlavně hodně vzteku. To je to s čím jsem se v posledním měsíci musela prát a konečně dneska začnu vyhrávat. 
Rozhodla jsem se, že si nebudu kazit náladu, ale naopak budu hledat to pozitivní a to hezký na tom, že můžu žít, tak jak žiji. Dovolte, abych vám představila můj nápad, který na sebe budu v příští době neurčité aplikovat. Přesně tak, jak má zdravý životní styl svoje základní pravidla, tak dám základní pravidla i svému myšlení, aby se přetvářelo zase na tu kladnou a příjemnou část. Na tu pozitivní. Jsme lidi, jsme hrozně zvláštní. To mi připomíná text z jednoho songu od Kata. "My lidi jsme jak nádoby, jedni plní, jiní rádoby." Ale nejsem tu dnes od toho, abych s vámi rozebírala moje oblíbený písničky, ale od toho, abych vám konečně sdělila ten můj nápad. Nápad k tomu, abychom konečně všichni viděli jednorožce i ve dny, kdy je zataženo a nebo ve dny, kdy do nás někdo dost intenzivně vyšle svůj jed. Jsme tu od toho, aby jsme se s tím poprali. Zuby nehty! Nesmíme se nechat převálcovat ničím. A už vůbec ne něčím, co nám ubližuje, nebo něčím, co nemáme rádi. Pak to z člověka doslova vycucává život. My jsme tu od toho, aby jsme se usmáli, problém vzali, pokud je důležitý, tak ho vyřešili hned teď a pokud ne, tak ho zmačkali a hodili za hlavu. Nebudeme problémy ukládat do nějakých skříněk a šuplíků v naší hlavě! Ani náhodou! Proč s sebou tahat věci, které nám berou sílu a naději v lepší dny. Ale zároveň si musíme uvědomovat to, proč člověk žije. Podle mě každý člověk žije pro to, co ho baví. Pro přírodu, pro lidi, který má rád, pro jídlo, které mu chutná. A podle toho se musíme chovat. Dost často se totiž stává, že čím víc začínáme zažívat milých chvil, začneme je brát jako samozřejmost a přestaneme si jich vážit. My je už ani nevyhledáváme, čekáme na to, až oni přijdou za námi a my jen sedíme na prdeli a nic pro to neděláme. Všechno se změní ve chvíli, kdy se nám něco stane, nebo se stane něco s naším ideálním životem, přijdou problémy, nebo nedejbože zmizí zdraví, či člověk, kterého jsme měli rádi. Pak si najednou uvědomíme, že to všechno nebylo součástí nás, ale my jsme byli součástí toho. A to úplnou náhodou. Dojde nám, že to všechno hezký se s námi bohužel netáhne, jako nějaká nikdy nevyprchávající vůně, ale spíš to začne pěkně smrdět. A pokud si každý den člověk uvědomí, že nic není samozřejmost a že všeho si musí vážit, dovolím si říct, že jeho svět začne být růžovější hned po prvním uvědomění si tohoto bohužel krutého faktu.

A víte co je ještě lepší. Uvědomit si to, že vždycky máte na výběr. Pokud se něco stane a stane se něco fakt příjemného či nepříjemného, vždycky máte možnost na to koukat buď pozitivně, nebo negativně. Většina lidí se na to podívá negativně. Někteří dokonce negativně koukají i na věci, které až tak špatné nejsou a tím si hrozně ubližují. Pak se z tohoto světa nedá radovat v žádné situaci. Ale je to pohodlnější. Člověk nemusí vynaložit žádnou energii na to, aby myslel. On totiž nebojuje! Ani nezkusí ovládnout svoji hlavu, prostě pustí příval myšlenek do hlavy a je mu to jedno. Člověk, který se na to podívá pozitivně, tak dělá to nejlepší, co může v dané chvíli udělat. Jakmile se na něco nepříjemného totiž podíváte pozitivně, rázem jste překonali sebe a svoji hlavu. Dokázali jste do hlavy nalít myšlenky, které je opravdu přínosné mít a hlídat si je. Hlavu lze ovládnout a věřte nebo ne, jakákoliv vaše reakce a postoj k jakékoliv věci, lze ovládnout a lze se s tím poprat i lépe, než jen negativním přístupem.


Bože, já jsem tak chytrá co!? Dělám hrdinku a pak přijde něco špatného a já se složím, jak domeček z karet. Možná vás zrovna tohle napadlo. Ale věřte nebo ne, dříve bych byla dost dlouho bez nálady, dost dlouho bych neměla sílu cvičit, psát články, ani žít prostě dál s úsměvem. Tohle jsem se naučila a doufám, že si od teď budeme všichni pomáhat v tom, aby se nám žilo hezky a abychom žili rádi a uvědomovali si cenu toho hezkého.

Konečně jsem u odstavce, ke kterému jsem se chtěla dostat. Jsem člověk, který má rád výzvy. Ráda překonávám sama sebe a ráda zkouším nové věci. Dneska jsem se s vámi chtěla podělit o výzvu, kterou si dám já pro příští dny, měsíce, třeba i roky. Budu se snažit každý den žít jinak. Žít pozitivněji, šťastněji, nebudu se hroutit z prkotin a ty větší prkotiny se budu snažit vyřešit způsobem, který jsem vám už popisovala. Lidi kolem mě nebudou odnášet moje špatný pocity a nálady, protože se budu snažit jim oplatit to, jak moc mi pomáhají. Nebudu nic brát jako samozřejmost, budu si uvědomovat hodnoty a budu za ně vděčná. Každý den před usnutím, si připomenu situace, věci, nebo lidi, za který jsem v daný moment vděčná a už jenom to mi vykouzlí úsměv na tváři a zajistí mi to lepší spánek i probuzení. Lidi já tohle myslím vážně. Jsou věci, kterých se bojím, mám z nich strach, hnusný pocity a peru se s nimi v hlavě den co den, ale chci zabojovat. Chci fakt na svět koukat z té lepší strany a prostě si vážit i kravin. Proto se ke mě přidejte, budeme se víc usmívat a budeme se navzájem motivovat v tom, jak dělat naše dny hezčí. Každý den udělám něco, co mi do mého života dodá něco kladného a udělám něco, co mi přispěje k lepšímu pohledu na svět. Může to být jen procházka na sluníčku, konec odkládání nějakého problému, či chvilka s člověkem, co máte rádi. To už je každého věc. Začínám svoje radosti sdílet s vámi, abych vám tu moji energii předala a třeba vás inspirovala postavit se špatným dnům a myšlenkám. Proto každou svoji radost vyfotím a ukážu vám ji každý den na mém Instagramu. A pokud tahle moje výzva zaujala i vás, tak se ke mě přidejte a sdílejte svoje fotky s hashtagem #mojednesniradost ! Hrozně se těším na moje i vaše radosti!


5 komentářů:

 1. To je krásný! Moc se ti tenhle článek povedl, já se snažím poslední dny myslet pozitivně a vše okolo toho a tenhle článek mě v tom jen utvrdil a povzbudil�� krásný sluníčkový den přeju��

  OdpovědětVymazat
 2. Krásny článok plný pozitívnej energie. Ďakujem ti za tak inšpirujúce slová. Ja sa s negatívnymi myšlienkami snažím často bojovať. Niekedy sa mi to darí a niekedy zasa nie a podľahnem im. Ale nie na dlho, radšej sa ihneď vyplačem a vzápätí je mi lepšie a pohnem sa ďalej. To tiež pomáha, dostať všetko zlé zo seba.
  Prajem ti, aby sa ti to darilo. A teším sa na tvoje fotky.
  Peknú nedeľu

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 3. Tenhle článek jsem zrovna potřebovala!:) Dneska vstanu a neměla jsem moc dobrou náladu,potom jsem se zhroutila ale to počasí mě donutilo abych se šla zaběhat a vyčistit si hlavu. Tak jsem si šla proběhnout a už mi bylo líp a plus ještě tenhle tvůj článek? Už zase myslím pozitivně a věřím,že všechno zvládnu♥

  OdpovědětVymazat
 4. Zrovna jsem přemýšlela nad tím, jak je tento svět hrozný... Ale máš pravdu, i v tomhle hrozném světě se skrývají krásné věci, jen je musíme najít. Úžasný článek, Péťo ❤

  OdpovědětVymazat
 5. Jinak krasny clanek jako vzdy..prokousavam se tvym blogem a jsem teprve kveten 2016 😁

  OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥