Snow Grey Glitter Pointer

27. března 2017

PROČ JSEM ABSOLVOVALA KURZ TRENÉRA?


Mám v hlavě tolik myšlenek, pocitů a nápadů na dnešní článek, že ani nevím, kde začít dřív. Několik měsíců jsem se těšila na tento měsíc, několik týdnů jsem se těšila na včerejší den a několik dní na to, až se o tohle všechno budu moci podělit s vámi. A já doufám, že dnešní článek vám dodá tolik pozitivní energie, že ji budete mít dost pro sebe a ještě na rozdávání svému okolí. Mějte mě klidně za blázna, ale já sedím zabalená v mém oblíbeném vytahaném svetru, popíjim si kafíčko a culím se do obrazovky, protože je mi tak děsně super.

Jak asi víte, absolvovala jsem kurz trenérství a já bych tento můj čin ráda zaznamenala v několika článcích. Dneska Vám chci hlavně popovídat o tom, proč jsem si kurz vybrala, jaký jsem si vybrala a nějaký základy o tom, co bude dál. Postupem času se vrhneme v článcích i na konkrétní témata, které bych s Vámi ráda rozebrala a týkají se přímo jídla a cvičení. 

Miluji cvičení, miluji žít zdravě a je to mým největším koníčkem. Baví mě to sice jen rok a půl, ale už teď můžu říct, že tahle moje láska se jen čím dál tím víc prohlubuje. Jak asi víte, jsem vyučená kadeřnice. Pracovala jsem sice v prestižním salónu, ale na pozici, která rozhodně nebyla žádný peříčko. Dva a půl roku se sice překulilo rychlostí blesku, ale jela jsem z posledních sil. Nestíhala jsem cvičení a když jo, musela jsem jet do fitka většinou z posledních sil a cvičení už potom nebyla taková radost, ale spíše povinnost. Jídlo jsem si taky užívala většinou jen o víkendech, protože jsem v týdnu nestíhala skoro ani orestovat kuřecí maso na pánvi a hodit ho do krabičky. A do třetice ... nebyl čas na to, abych byla aktivní tady na blogu. Ze začátku jsem jela na maximum, snažila jsem se, fakt jsem jela do posledních sil. Vařila jsem si, snažila jsem se stíhat blog a ještě skoro každý všední den chodit do fitka, ale jednou mi ruply nervy. Bylo to zhruba v říjnu, kdy jsem "oslavila" 2 roky na salóně. Tak nějak jsem si řekla stop, na chvíli jsem v tom děsném koloběhu zastavila svoji hlavu a tělo a jen jsem se soustředila čím dál častěji na to, jaké mám přes den pocity. Žila jsem v hrozném stereotypu. Nestíhala jsem věci, které miluji a bez kterých by můj život postrádal smysl. Neměla jsem na ně sílu a nemohla jsem se jim věnovat tak, jak bych chtěla. Věděla jsem, že s tím musím něco udělat. Nechci být jen další z obrovské masy lidí, kteří svou práci nesnáší a chodí tam s odporem. V prosinci jsem dala výpověď a po dvou měsících výpovědní lhůty jsem odcházela s velice prazvláštním pocitem, ale odhodlaná postavit se nové výzvě. Přihlásila jsem se totiž na kurz trenéra.

Kurz trenéra jsem si vybírala hlavně podle prestižnosti, recenzí a období, kdy se kurz měl spouštět. Nejvíc se mi líbila trenérská škola Olympia, která vlastně byla takovým nástupcem po škole Petra Stacha. Jelikož škola Petra Stacha byla opravdu kvalitní a slyšela/četla jsem na ni samou chválu, začala jsem se zajímat o školu Olympia trochu víc. Nakonec mě přesvědčilo hlavně to, jak byl kurz časově uspořádaný. Rozhodně jsem totiž nechtěla dělat kurz půl roku s tím, že bych na něj docházela jednou týdně. Spíše jsem se mu chtěla věnovat intenzivně a věnovat mu klidně měsíc v kuse. Proto trenérská škola nakonec vyhrála. Devět dní v kuse, pak pět dní volna a pak další devítidenní fáze.
Jeden z nejzásadnějších důvodů proč jsem se do kurzu pustila, jsem Vám tady už napsala. Ale mám pár dalších. Hrozně mě ničilo to, že nemám profesionální informace. Píšu blog, snažím se radit a pomáhat lidem, ale vlastně jsem všechny informace měla vyčtený z internetu, nebo jen ozkoušený na sobě. A určitě to znáte taky. Internet je sice hrozně fajn pomůcka, ale kolikrát spíše člověku udělá v hlavě pořádný zmatek, protože všude píšou něco jiného. Tam píšou, že tohle je v pořádku a tak to má být a na druhý stránce narazíte na text o tom, jak je to správně úplně opačně. Tohle mi fakt hrozně vadilo, v hlavě mi to neustále dělalo guláš a po roce a půl takového zmateného fungování, kdy jsem pořád hledala informace, který budou pravdivý a pro mě užitečný, jsem to vzdala. Co se týče cvičení, nikdy jsem neměla trenéra. Pouze jeden čas jsem chodila cvičit s expřítelem, který se cvičení hodně věnoval a dost mi co se týče cvičení ve fitku pomohl. Pak jsme se rozešli a já od té doby chodím cvičit jenom sama. Některé nové cviky jsem okoukala z různých videí a pak jsem si je zkoušela. To sice bylo fajn, ale jak člověk zjistí, jestli ho provádí správně a jestli si tím cvikem spíše neuškodí, než pomůže k lepší postavě. Začínala jsem mít v hlavě pořádný bordel. Rozhodla jsem se, že chci být trenérem sama sobě. Chci si umět sestavit tréninkový plán, který bude mít hlavu a patu. Chci na sobě zkoušet jídelníčky, různé způsoby stravování a sestavovat si jídla tak, aby vyhovovali mému tělu, tak i psychice. Zastavily se mi totiž výsledky, moje tělo už se nikam neposouvalo a co se týče tréninků, přestávalo mě bavit, cvičit pořád to samé dokola. 

Podrobnější článek o tom, jak kurz probíhal bude, to se nebojte, máte ho slíbený. Ale teď vám chci spíše popovídat malinko víc o tom, co bude dál ohledně mého cvičení a jídelníčku. Kurz mi dal opravdu nesmírně moc informací, které mě většinou fakt překvapily. Hlavně tím, jak hrozně lehký nakonec všechno je. Já v tom akorát zbytečně hledala vědu. Překvapilo mě i dost informací o tom, jak v dnešní době fungují soutěže v kulturistice a bikinách. Překvapilo mě, jak hrozně moc chyb jsem dělala. Ať už ve cvičení a jednotlivých technikách cviků, tak v počtu opakování, sériích, a trénincích celkově. O jídle ani nemluvím. Upřímně jsem se o jídle dozvěděla tolik informací, že jsem štěstím bez sebe. Konečně vím, jak si sestavit jídelníček, abych hubla, nabírala, či udržovala váhu na místě. Vím, jak si seskládat makra, kalorie a hlavně vím to, jak si to všechno nastavit tak, abych měla výsledky a přitom netrpěla a nedržela diety. Všechno si ale musím vyzkoušet na sobě, protože to, co jsem získala, je jen teorie. Teď musím vše převést do praxe. A proto na otázku co dál odpovím jednoduše. Ode dneška se pouštím do makání na sobě samé. Překopala jsem skoro všechno. Jak tréninky, tak jídelníček. Odteď jsem já sama sobě trenérem, prvním klientem, a taky prvním člověkem, kterému pomůžu změnit režim a postavu. Ani nevíte, jak se na to těším. Až na sebe aplikuji informace, které mám konečně ověřené a potvrzené a jak hrozně fajn bude to, když uvidím nějaké pokroky a budu vědět, že je to díky mým znalostem a novým věcem, které jsem se dozvěděla. Nechci předbíhat v tom, že výsledky budou. Nevím, třeba se jich ani nedočkám. Ale konečně vyladím chyby v trénincích, špatné techniky cviků a nesmyslné postupy v jídelníčku. To vše mě posune zase o pár levelů dál. :)
Chtěla jsem všem na závěr tohoto článku poslat obrovský dík za podporu. Ani nevíte, jak si vážím každého z vás a jak mi dáváte nekonečný příjem pozitivní energie, abych mohla fungovat na 100%. Za ten měsíc, co jsem kurz dělala jsem si několikrát fakt šáhla na dno. Třeba když jsem týden nestíhala cvičit kvůli učení, do toho jsem měla tři miliony dalších starostí, minimum času a věděla jsem jen to, že mě čekají ústní zkoušky ze všech svalů v latině. Měla jsem strach. Strach, že mi rupnou nervy, strach z toho, že to nedám a strach z toho, že zklamu sama sebe. Pak jsem konečně měla chvilku času si sednout ke vzkazům a komentářům od vás a fakt mě to dojalo. Tolik krásných a pozitivních reakcí bych v životě nečekala. Jste nejlepší a věřte tomu nebo ne, tohle všechno nedělám jen pro sebe, ale i pro Vás. Abych Vám mohla pomáhat. Krásné pondělí! :)

17 komentářů:

 1. Jeej Peti, neskutočne ti držím palce :* určite to všetko zvládneš a už sa teším na tvoje ďalšie pokroky! A mohla by si spracovať aj nejaký článok o tých najväčších omyloch, ktoré si sa dozvedala, a ktoré by nám všetkým bojovniciam veľmi pomohli :D ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju mockrát! :) Jasně, že takový článek bude. Ráda se o nový poznatky podělím. :D

   Vymazat
 2. Úžasný článok :) budem držať palce , nech sa ti darí vo všetkom čo chystáš :) si pre nás obrovská motivácia 💕

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju mockrát za takový komentář! :)

   Vymazat
 3. Super článek!! Moc ti fandím, sice jsem tě objevila nedávno ale myslím že toho máme hodně společného (a tím nemyslím jen historii s ppp) a jsi pro mě velká motivace :) Tak ať to jde a těším se na další články/videa :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za takovou reakci. Vážím si toho! :*

   Vymazat
 4. Jako vždy, krásně napsané.. úplně z tebe cítím tu energii, kterou do toho chceš dát ^^ Strašně moc držím palce, ať jsou výsledky, o kterých se s náma můžeš podělit ^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju nejvíc! :) Fakt jsem hrozně happy, tak mě těší, že je to z článku cítit.

   Vymazat
 5. Bude článek o konkrétních změnách, které nastanou ve tvém jídelníčku? :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ach Péti, já mám z toho článku takovou chuť tě obejmout ❤️ je strašně krásný sledovat jak si někdo plní sen!

  OdpovědětVymazat
 7. Bude video o kurzu trenéra ? prosím <3 jinak super článek a moc gratuluju :) jsi mojí velkou motivací a inspirací <3 :)

  OdpovědětVymazat
 8. Gratulujem k úspešnému dokončeniu kurzu! Veľmi ti držím palce, lebo robiť to čo ťa baví je najdôležitejšie a iba tak môžeš byť v živote šťastná a spokojná! :)

  dazzlera.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 9. Gratuluju moc, Péťo :) S tou prací ti úplně rozumím, cvičení a strava je také mou součástí už přes tři roky. V prosinci jsem dala jako ty výpověď v práci, sice jsem měla super pozici ve skvělé a prosperující firmě, kde jsem pracovala rok a půl. Problém byl v tom, že jsem denně dojížděla autem skoro hodinu, vstávala ve čtyři ráno a do toho všeho ještě dálkově studuji magisterské studium, takže skloubit práci, z které člověk přijede až pozdě odpoledne se školou a ještě milovaným fitkem a sportem celkově, plus mám ještě psa, kterému se také chci plně věnovat, to vše mě vycucávalo, abych vše stíhala, že jsem si řekla na konci roku dost a dala jsem výpověď. Školu končím letos v červnu, takže jsem teď šťastná, na školu mám dost času a hlavně na sebe, na své oblíbené fitko a další oblíbené sporty, pejska, rodinu a přítele a jsem šťastná. Trenérský a výživový kurz mám také v plánu, ale až po dokončení studia, protože se tomu chci věnovat naplno :) Je jasné, že ne každý si může dovolit jen tak odejít z práce, ale pokud mu to okolnosti dovolí a ví, že štěstí čeká jinde, tak jen do toho :)
  Hodně úspěchů přeji :)

  OdpovědětVymazat
 10. Krásný článek! Obdivuju jak z každého tvého článku čiší ta energie a miluju jak umíš motivovat. 😘

  OdpovědětVymazat
 11. Péťo, změna je život a ty jsi do toho vlítla uplně po hlavě!! Jsi super :) Nejvíc mě baví, že pořád sršíš plná energie, taky bych ji potřebovala :D, těším se na další články na tenhle způsob :) cvičení mě strašně baví, jídlu pořád "nerozumím", ale určitě si to tady někdy v budoucnu přečtu, že? :))) :D těším se :) Hodně štěstí v dalších krocích! :)))

  OdpovědětVymazat
 12. Neskutočne ti držím palce!! si asi najviac motivujúca osoba akú poznám a neskutočne ťa obdivujem za všetko čo si dokázala! :)) keep it up girl!!
  Ivana xx

  OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥