Snow Grey Glitter Pointer

13. března 2017

#30secondtransformation

Dnešní článek je důkazem toho, že miluji blog na nemůžu bez něj existovat. Mám hromadu učení před sebou i za sebou a ležím v tom už desátý den. Jsem vyšťavená, unavená a je ze mě chodící zombík. I přes to jsem si prostě musela sednout a něco Vám sem napsat, protože mi to děsně chybělo! Devět dní jsem spala maximálně 6 hodin a celý dny jen vstřebávala informace z kurzu, poctivě si všechno zapisovala a hlavně jsem se snažila toho co nejvíc naházet do hlavy. Upřímně jsem na pokraji sil a to hlavně psychicky. Ale víte co? Jsem za to hrozně ráda, protože každý den jsem se dozvěděla tolik důležitých věcí, že už teď mě to posunulo dál. A ono to za tu dřinu stojí. Včera to byl devátý den a taky poslední den z první fáze a teď mám před sebou pět dní volna na studium, než přijde fáze druhá. Takže zase budu malinko víc aktivní, slibuji!
Mám náladu na nějaký pozitivní článek, protože potřebuji nabít i sama sebe. A přesně k tomu mi vždycky pomůže sepsání nějakého motivačního článku. Urovnám si myšlenky, naberu energii a uvědomím si zase dost věcí. A hlavně budu doufat, že to dodá nějaký ten úsměv a barevnější pohled i Vám. 
Sebeláska, sebepřijetí a sebedůvěra. To je něco s čím bojujeme každý den. Někomu se to daří, někdo stále bojuje a snaží se získat lepší pohled na sebe, někdo si to ani nepřipustí, že by se mohl mít možná malinko raději. Já o tom píšu, šířím to do světa a mluvím o tom pořád dokola a dneska znova. Máte radost!? Já jsem stále názoru toho, že článků o sebelásce není nikdy dost, i když možná pořád plácám to samý dokola. 

Stalo se Vám někdy, že jste viděli fotku něčí postavy a řekli si : "Bože, já chci vypadat přesně takhle." Potom jste šli před zrcadlo, koukli na to svoje a řekli si : "To je hrůza a děs. Proč nemůžu vypadat jako ta/ten na té fotce!?" Jsem si jistá, že pokud řeknu, že se Vám to stalo určitě a to hned několikrát, nebudu daleko od pravdy. Internet a hlavně Instagram je doslova zahlcený vším "dokonalým". Dneska se tu ale budeme bavit převážně o "dokonalých" postavách.

Zatáhnout břicho, nakroutit se, stoupnou si na dobrý světlo, nebo si vzít oblečení, který mé postavě na fotce lichotí ... jo to dokáže opravdu každý. Neříkám nic, taky se nefotím tak, že bych nafoukla břicho a shrbila se, ale čeho je moc, toho je příliš. Často slýchám a čtu, že jsem motivace. Chodí mi vzkazy, jak by někdo chtěl mojí postavu a co pro to mají jako udělat. A já nejčastěji odepisuji to, aby se s nikým nesrovnávali a bojovali sami za sebe a za tu nejlepší možnou verzi jejich těla. Každý máme jinou genetiku, stavbu těla, somatotyp ... proto je důležité věnovat se vlastnímu tělu a ne naše tělo neustále porovnávat s tělem někoho jiného.

Jak už jsem zmínila. Na Instagramu se to jenom hemží dokonalými fotkami různých fitnessaček a fitnessáků. Jelikož i já se věnuji zdravému životnímu stylu, tak ty lidi cením. Cením to, že makají, že se neustále zlepšují a posouvají dál, ale spíš mám raději ty reálné s reálným životem, kdy prostě není vždycky všechno růžový a ideální. Líbí se mi, když někdo maká a dře, ale občas dokáže uznat, že se mu něco nepovedlo, že něco podělal, nebo že se posouvá špatným směrem. Cením si upřímnosti a reálného pohledu. Protože si podle mě normální člověk z takového člověka dokáže vzít nejvíce motivace. Dokáže se s ním ztotožnit. Já sama raději sleduji slečny, které vím, že chodí do práce nebo do školy, k tomu stíhají cvičení, vaření, třeba i blog a dělají to pro radost a pro svoji vlastní potřebu a radost ze života. O to míň mě baví sledovat slečny, které se připravují na soutěž, závodí, pořád drží drastické diety, nebo objemovky a už to ani nedělají pro radost, ale spíš protože musí. S takovýma slečnama se prostě nedokážu ztotožnit a proto mě sledování jejich cesty, až tak moc nebere. Ale jasně, každý jsme jiný a každý máme jiný smysl života.

Možná jste to zaznamenali i Vy. Fitnessačky z celého světa se pustily do výzvy #30secondtransformation a totálně tím změnili pohled milionu slečen. Jde vlastně o to, že člověk dokáže, jak hrozně důležitá je u fotky póza, světlo, či oblečení. Jak nám takové prostředky můžou pomoci k tomu, aby z nás byl během chvilky někdo úplně jiný. Tuhle výzvu jsem s nadšením sledovala u spousty mých oblíbených Instagramerek z celého světa a nestačila jsem se divit. Stačilo povolit břicho, na fotce se nešponovat a ejhle, už to rázem bylo tělo víc reálnější. Udělalo mi to hroznou radost, protože jsem si byla jistá, že tahle výzva pomůže milionu slečen, které třeba trápí poruchy přijmu potravy, nebo se neustále s někým srovnávají a má to za následek, že svoje tělo nedokážou přijmout takové, jaké je. A proto i já jsem se pustila do této výzvy, abych Vám dokázala, že fotka je o póze.

Trochu jsem zatáhla břicho, pořádně se narovnala. Potom jsem břicho nafoukla, podsadila pánev a ejhle podruhé. Rázem mám úplně jinou postavu. Chci Vám dnešním krátkým článkem a touhle fotkou ukázat, že mít rád sám sebe je to nejdůležitější. Můžete totiž mít tělo jaký chcete, ale pokud ho nebudete mít rádi, nikdy nebudete spokojený. Přestaňte se srovnávat s ostatními a vnímejte sebe. Vnímejte sebe jako něco, na čem můžete neustále pracovat, neustále to můžete zlepšovat a posouvat dál. Já děkuju sama sobě a svojí hlavě za to, že i když nevypadám na druhý fotce nějak úžasně, nevadí mi to. Jsem prostě taková. Moje tělo je takový. Makám na sobě neustále, dřu a vím, že do toho dávám maximum. Díky tomu jsem se svým tělem spokojená a můžu Vám říct, že neexistuje nic lepšího, než když svýmu tělu prominete, že není dokonalý. Pak totiž cvičíte s mnohem větší radostí a Vaše motivace je nekonečná! :)

4 komentáře:

 1. Úžasný článek Péťo. Moc ti fandím a někdy bych se s tebou chtěla potkat :) tak snad někdy

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný článek! Taky mam radši holky, co cvičí a nebojí se ukázat pravdu. 😊

  OdpovědětVymazat
 3. Je to tak, ale víš co je na tom nejkrásnější? Že ty vypadáš peckově i když nezatneš :D
  Víc takových výzev, protože svět blbne a je to třeba :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Díky, že jsi i ty přidala takovouhle fotku, která má lidem ukázat, že vše jen jen o úhlu pohledu :)

  www.double-claire.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥