Snow Grey Glitter Pointer

29. ledna 2017

VITAMÍNY A MINERÁLYDneska bych se s Vámi ráda podělila o to, jaké používám doplňky stravy. Minule jsem se zaměřila spíše na suplementy a doplňky, které potřebuji převážně ke cvičení a dneska se zaměřím na zdraví. Jelikož nejsem žádná lékárnice, nebo doktorka, asi tušíte, že dnešní informace nebudou z mé hlavy. Většinu informací, které napíši o těchto doplňcích stravy, budou z internetu, nebo jiných zdrojů. Ale samozřejmě přepsané mými slovy a tak, aby článek nebyl moc odborný a já Vám předala co nejvíce důležitých informací. :) Sice mám doma doplňků stravy a vitamínů hodně, což někoho možná vyděsí. Ale ne všechno beru každý den. Většinou si jednu část vitaminů vezmu první den a druhý den zbytek. Nic by se nemělo přehánět, ale opravdu věřím, že tyhle doplňky jsou mými pomocníky k tomu, abych se cítila fit, zdravě a abych nebyla tak vyčerpaná z mého životního stylu, práce a cvičení. 


Jako první a takový základ mé výbavy je Vitamin C. Jak asi víte, pomáhá k lepší obranyschopnosti těla, což já opravdu potřebuji, jelikož jsem denně mezi hromadou lidí, kde na mě může nějaký bacil skočit. Dále pomáhá snížit poškození organismu způsobené toxickými chemikáliemi a znečišťujícími látkami. Naše tělo si nedokáže vitamin C vyrábět, ani ukládat do zásob a proto je důležité jeho dávkování pomocí doplňků stravy, nebo potravin z jídelníčku.


Chlorella je sladkovodní řasa díky které se zlepší Vaše trávení, detoxikace a celková vitalita Vašeho organismu. 


Jelikož sportuji a moje klouby dostávají opravdu zabrat, beru každý den kostičku Colafitu. Tento doplněk stravy obsahuje kolagen, který je přirozenou částí kloubů, chrupavek a vazivových tkání. 


Tyhle pilulky od MyProtein obsahují směs vitaminu a minerálů, které pomáhají všem slečnám, které se snaží zhubnout. Obsahují kolový ořech, který může napomoci zhubnout a přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti. Samozřejmě nevěřím nějakým tabletkám na hubnutí. Spíše jsem si je pořídila díky tomu, že obsahují i Niacin, který snižuje únavu a vyčerpání. Jako poslední tenhle doplněk stravy obsahuje kofein, který jak asi víte zvyšuje pozornost a soustředění.


Vyvážený příjem zinku, vápníku a hořčíku je pro naše tělo nesmírně důležitý. Vápník jak asi víte, pomáhá k udržení normálního stavu zubů a kostí, činnosti svalů a srážlivosti krve. Hořčík přispívá k lepšímu stavu nervové soustavy. A zinek potřebujeme ke kvalitním nehtům, vlasům a pokožce.

2 komentáře:

  1. Tu chlorellu mám také a ještě společně se spirulinou. Nedávno jsem si to koupila, takže to beru krátkou dobu, ale myslím, že už nějaké změny cítím. Určitě co, tak už nejsem tolik nemocná a jelikož mám občas problémy s trávením, tak to se mi také upravilo :)
    Inspiration by Linda

    OdpovědětVymazat
  2. Ráda bych se zeptala na užívání proteinového nápoje před cvičením jako je spining nebo Tabata. Díky za odpověď.

    OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥