Snow Grey Glitter Pointer

17. listopadu 2016

PÁR MÝCH OMALOVÁNEKVy, kteří mě sledujete na Instagramu, tak jistě víte, nebo alespoň tušíte, o čem tenhle dnešní článek bude. Dneska jsem se rozhodla nepsat o zdravém životním stylu, jako to tady chodí nejčastěji, ale vrhnu se zase na povídání o mé osobě. A dneska konkrétně na téma tetování.
V dnešní době to není asi nic divnýho, tetování má každej druhej a samozřejmě existují lidi, kteří toho mají daleko víc, takže by Vám na tohle téma mohli sdělit daleko víc informací. Ale i já jsem hrdým majitelem mých vytoužených tetování a chtěla bych se podělit o to, jak moc pro mě znamenají.


Pro mě nikdy nebylo tetování jen tak nějakej obrázek, kterej si člověk prostě bez rozmyslu plácne na tělo a nemá k tomu absolutně žádný vztah. Podle mě by si měl každej udělat tetování, který má opravdu rozmyšlené, na sto procent si je jistej místem, velikostí a barvama a teprv potom by se měl zajímat o to, kdy na tetování půjde. Myslím, že i tímto člověk předejde tomu, aby si za 5, 10, 15 let řekl, že toho tetování lituje. Může se pak utěšovat tím, že si byl tenkrát na sto procent jistej a věděl, že to tetování k němu jde, má pro něj nějakou hodnotu a je to prostě jeho srdeční záležitost.
Chápu, že na to má každý názor jiný. Možná to je tím, že těch tetování mám vážně malinko, nebo možná, že bych si na sebe neplácla jen tak nějakej obrázek, kterej by mě bavil 14 dní a pak bych si nadávala, co jsem to provedla.
A proto Vám teď chci ukázat mých pár obrázků, které mám hrozně ráda a za které jsem opravdu ráda. :) A ještě chci upozornit, že je mi tak nějak jedno, jestli pochopíte můj vztah k nim a jejich význam. Pro mě smysl mají a to je to nejdůležitější.

Už s prvním tetováním, jsem si hrozně přála srnku. Jenže, když jsem se dozvěděla, že doma skousnou zatím jen něco malého, byla jsem nucena se na srnku zatím jen těšit a doufat, že jednou ji budu mít.

Tím pádem moje první tetování, které jsem si nechala udělat, byly vlaštovky na předloktí. První modrá vlaštovka znázorňuje taťku, druhá mamku a proto Vám to asi nemusím víc vysvětlovat. Musím říct, že se doteď divím, jak jsem dokázala ukecat rodiče, abych na první tetování mohla jít. Moji rodiče jsou totiž největšími odpůrci tetování široko daleko a proto i první tetování předcházelo hodně hádek a chvílema jsem myslela, že budu muset počkat, než se jednou odstěhuju. Taťka se s tím nesmířil dodnes a podle mě ani neví, co tam mám. Dělá, že to nevidí, že to neexistuje. Mamku jsem nakonec ukecala a i když mi ze začátku říkala, ať si udělám klidně jen taťku, hlavně ať je to co nejmenší :D povolila mi to a já jsem za to tetování hrozně ráda. Určitě to bude ale tím, že jsem si ho fakt hodně rozmýšlela. Jelikož bylo první, věděla jsem, že tohle tetování se mi nejvíc okouká. Proto jsem do něj zakomponovala  rodinu, abych k němu měla vždycky krásnej význam a vztah.


Druhý tetování následovalo zhruba tak za necelý rok. Musím říct, že tohle tetování mamka zkousla tak nějak líp a vlastně ani netuším, jak jsem to dokázala tak okecat. Chtěla jsem něco úplně jednoduchého zezadu ke krku. Význam jsem měla už vymyšlený předem. Chtěla jsem, aby tetování vystihovalo to, jakej milovník přírody jsem. Tohle tetování má pro mě opravdu velký význam a hrozně se mi líbí jak je jednoduché a jaký má tvar, protože se podle mě hrozně na tu část těla, kde ho mám já, hodí. :) Ten den jsem si nechala ještě s nejlepší kamarádkou udělat malou kravičku na kotník, kterou tady asi nechci moc vysvětlovat, protože to pochopíme jen my dvě. Vždycky se mě každej ptá, proč máš tu krávu na kotníku a já si vybavím všechny ty vzpomínky, zážitky, akce s Anet a vykouzlí se mi úsměv na tváři a přitom se v duchu hrozně směju. Doufám, že to tak má i ona a myslím, že tohle malinký, praštěný tetování nás bude navždy spojovat. :)


Všechny tyhle tři tetování jsem si nechávala dělat u jednoho šikovnýho tatéra Andreje, který tetuje v No Name Tattoo ve Vodičkově. :)

Potom následovalo období toho, že jsem se asi 3x někam objednala, domluvila si tetování a pak to zrušila. Nebyla jsem si tím jistá a když si tím nejsem jistá, nenechám si to udělat na celý život. A proto jsem objednávky rušila a pořád jsem doufala, že jednou objevím něco, co mě opravdu vyrazí dech a řeknu si : Tohle potřebuju!

No a už se dostáváme k mému vysněnému tetování z kterého momentálně skáču do nebe a takovou radost jsem snad nikdy z ničeho neměla. Jak jsem psala na začátku, už tenkrát jsem chtěla srnku a zrovna teď jsem tak hrozně šťastná, že tenkrát jsem začala těmi předchozími tetováními a srnku jsem si "šetřila". Když už jsem totiž srnku chtěla vytetovat, chtěla jsem pořádnou, velkou srnku, která rozhodně nebude ve velikosti, kterou rodiče skousnou. A když už jsem se cítila na to, že bych srnku hecnula a konečně si ji nechala udělat, nemohla jsem pořád najít tu pravou srnku pro mě. Hledala jsem opravdu dlouho nějakou inspiraci, ale na každé se mi něco nezdálo, něco nelíbilo. Nemohla jsem najít ani tatéra, který by tetoval stylem, v kterém bych si srnku představovala. A když už jsem konečně našla tatéra, nebo inspiraci na srnku, která se mi líbila, ona se ke mě absolutně nehodila.
Takže jsem to pořád odkládala, nehrotila a přitom jsem doufala, že jednou objevím tu mojí vysněnou.

Tenkrát jsem narazila na Instagramu na jednu slečnu, která tetuje. Nejdřív jsem si myslela, že je to nějaká cizinka, protože jsem nemohla uvěřit tomu, že někdo tak hrozně šikovnej tetuje v ČR. Když jsem zjistila, že tetuje v ČR, okamžitě jsem začala sledovat její práci a každý její tetování, který přidala na Instagram mi vyrazilo dech.
Tenkrát přidala srnku, kterou udělala nějaké slečně a já věděla, že tohle je člověk, kterej mi mojí srnku musí prostě vytetovat, nebo se zblázním. Okamžitě jsem ji napsala a domluvili jsme se, že si brzy napíšem termín, kdy můžu dorazit.

Vtipný je, že Dan mi asi po třech dnech poslal fotku nějaké její vytetované srnky, na kterou někde narazil a napsal, že tohle se mi určitě bude líbit. :)))

Ano, někdo už možná tuší o jaké slečně je tu řeč. O Zdeňce Vyhlídkové, kterou můžete znát z Instagramu pod nickem @zdvyhl.art :)

I když jsem termín věděla pár měsíců dopředu, oznámení doma o dalším tetování jsem odkládala na poslední dny. Nakonec jsem to sdělila jen mamce, která to sice skousla líp, než jsem čekala, ale i tak jsem viděla, že nadšená opravdu není. Samozřejmě mi to vymlouvala různými způsoby, ale já se nedala, protože jsem si byla jistá, že tohle je moje vysněný tetování.
Pár dní před návštěvou Zdeňky, jsem ji poslala popis toho, jak by měla moje srnka vypadat, jaký má mít tetování barvy a na jaký místo ji chci. Nervózně jsem čekala, co pošle za návrh. Když mi návrh přišel, normálně jsem se zabouchla do mýho budoucího tetování, který bylo naprosto podle mých představ. Jak kdyby Zdeňka viděla do mý hlavy a přetáhla mojí představu na papír. :)

No a pro ty, kteří se ptají na to, jaký pro mě má význam srnka. No ... v podstatě je to jen moje srdeční záležitost. Srnka je moje nejoblíbenější zvíře. Zároveň je to lesní zvíře, takže mi připomíná les, což je moje nejoblíbenější místo. Takže je to úplně jednoduchý význam, ale pro mě má hodně velkou hodnotu a chápu, že to třeba někdo nepochopí. Já se na Vás zlobit nebudu. :) 

No a musím přiznat, že i když jsem se hrozně těšila, nemohla jsem den předtím vůbec spát, celý ráno mi bylo šoufl a nenacpala jsem do sebe ani snídani. :D Měla jsem hroznej strach z toho, jak to bude bolet. Všichni mě totiž strašili, že žebra jsou jedny z nejbolestivějších míst na tetování. Když jsem dorazila do tetovacího studia, celkem to ze mě spadlo, když jsem uviděla usměvavou, milou slečnu, která mě hned přivítala. Nakonec jsem se rozhodla, že tetování ještě malinko upravíme a zmenšíme, protože přeci jenom jsem prcek a chtěla jsem srnku mít jen od podprsenky ke kalhotkám. Rozmyslela jsem si to a srnku jsem ještě nakonec přemístila na druhý bok, za což jsem momentálně hrozně ráda. Takže Zdeňka doladila detaily, obtiskla srnku na můj levý bok a šlo se na samotný tetování. Musím říct, že první půl hodinku jsem ještě odpovídala a dokázala jsem se bavit, i když to teda bolelo víc, než jsem čekala. Zbytek tetování, což byly zhruba další dvě hodiny jsem už skoro nemohla ani Zdeňce odpovídat, protože jsem vážně umírala bolestí a chvílema jsem myslela, že ji řeknu ať přestane a dokončíme to při druhé návštěvě. Nejhorší část byla asi přímo na žebrech, to mi přišlo, jak kdyby tetovala přímo na kost. :DD Ale když tetování bylo dokončený a já se podívala do zrcadla na výsledek, byla jsem šťastná, že jsem to vydržela a vytrpěla. :))) 


Jak jsem přišla domů, bála jsem se, že mamka mě vyhodí z baráku, až uvidí, jak je srnka obrovská. No a jediný co mi řekla je to, že ji nechce snad ani vidět. Takže vůbec netuší, jaké je velikosti a jak vypadá. Ale modlím se, ať mi neublíží, až ji spatří. :DD Pokud se nebudu dlouho ozývat a dlouho nebude článek, tak víte, co se mnou je. :D O tátovi ani nemluvím. 

No a aktuálně sedím u počítače, bok mě bolí jako čert a sotva se s ním hejbu, ale jsem nesmírně ráda za to, že jsem do toho šla a že jsem tenkrát počkala na vysněný tetování srnky a nenechala jsem si udělat hned první, kterou jsem někde našla. Chci moc poděkovat Zdeňce, která je ohromně šikovná a už teď vím, že na další tetování půjdu jedině k ní. :) Vy se mějte krásně a popovídejte mi do komentářů, jaké máte tetování Vy a jaké pro Vás mají významy. 

6 komentářů:

 1. krásne tetovania aj ja sa už odhodlávam na nejaké ♥ to na chrbáte je TOP

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem osobně taky zastáncem toho, že by se tetování mělo dělat s rozmyslem a aby pro osobu, která si ho nechá udělat mělo nějaký smysl. Proto své první tetování taky pořád odkládám. Chci si být jistá, že toho nebudu litovat a bude to pro mě mít nějaký význam. Jinak se mi ta tvoje nová srnečka strašně líbí. Já bych si asi nenechal udělat tak velké tetování, ale to je každého věc. A přesně ten styl tetování se mi líbí.. Fakt krásná! :))

  OdpovědětVymazat
 3. Ahojky Peti.
  Ja keď som si dávala svoje prvé veľké tetovanie, mala som tiež veľký strach deň predtým ale keď som prišla ku kamarátovy úplne ten strach zo mňa opadol. Tiež som to mala tak, že som s ním dokázala komunikovať asi prvú hodinu,po prvej hodine som si musela ísť zapáliť keď som mala obrys obkreslený. (volá sa to obrys že? :D ) Keď sa šlo na vyfarbovanie a mňa to začalo páliť,bolieť a neviem čo ešte nebolo mi všetko jedno ale skrz to, že je to moje vytúžené tetovanie a tak moc pre mňa znamená som tú bolesť prekusla ako ty. Avšak moje tetovanie mám na nohe a má asi tak 20cm a neviem si predstaviť, že by som si ho dala na bok ako ty. K tvojmu tetovaniu ti poviem asi len toľko,.že ti tíško závidím, pretože je naozaj moc krásne,obdivujem ťa, že si pretrpela tú bolesť,a moc sa mi k tebe hodí,hlavne k tvojim vlasom. Krásny článok,tak ako vždy. Peti si úžasná blogerka a youtuberka. <3 Prosím pokračuj v tom nadalej a choď si za svojimi snami. Prajem ti krásny deň.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak s tvým názorem na tetování se naprosto ztotožňuju! Nechci nikoho odsuzovat, ale já rpostě nejsem typ, co by si zašel do studia, vybral motiv z katalogu a šel na to. Tetování pro mě má obrovskou symboliku, člověk by k němu měl mít opravdu vztah, aby s ním dokázal být do konce života. Já první tetování odkládala asi 2 roky, než jsem dospěla do stádia, kdy jsem si byla opravdu jistá. A jsem za to strašně ráda. Mám dva řádky textu právě na žebrech a musim teda říct, že mě to vůbec nebolelo. Ale to je asi tím, že je to fakt malé a trvalo to dohromady asi 25 minut. O druhém uvažuji už opravdu hodně dlouho, ale termín jsem si zatím nevybrala. Mám sice vybrané dva motivy, ale ještě jsem se nerozhodla, zda je zkombinuji nebo jestli půjde každý jinam. Takže tomu ještě nechávám volný průběh a až si zas budu 100% jistá, jdu okamžitě do toho! Tvá srnečka je krásná a mně se to moc hezky četlo, těší mě, když se lidé nechávají pokreslit s rozmyslem :) Jen tak dál, ať ti dělá srnka co nejvíc radosti každý den! :)

  OdpovědětVymazat
 5. To tetování je nádherný a pokud jsi s ním spokojená ty, tak už nikdo jiný nemusí. Souhlasím s tím, že každé tetování by mělo mít nějaký význam a sama se moc těším, až si do nějakýho salonu zajdu - ráda bych si nechala vytetovat něco ve spojitosti s rodinou a cestou za zdravým myšlením, protože to je důležitá část mého života :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Máš přesně ty tipy tetování, co se mi strašně líbí!! :) Máš styl!

  OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥