Snow Grey Glitter Pointer

5. června 2016

9 MĚSÍCŮ UTEKLO JAK VODAPřeji Vám krásnou neděli!

Přestala jsem poslední měsíce úplně sledovat, jak je to vlastně dlouho, co jsem začala žít jinak, začala jíst zdravě a makat na lepší postavě a vztahu k jídlu. První měsíce jsem věděla na den přesně, jak to letí a v týdnu snídám ovesnou kaši, zavadim očima o kalendář a říkám si : Ty jo! Nemám za sebou náhodou další tři měsíce? A ano mám, ve středu to bylo přesně 9 měsíců, co to všechno vypuklo. Musím upřímně říct, že nikdy předtím by mě nenapadlo, že to vydržím tak "dlouho", už jenom protože jsem předtím zkoušela začínat milionkrát a když se to pokazilo další novej začátek jsem odložila. I když je pravda, že tenkrát to bylo jiný. Tenkrát jsem si řekla buď teď, nebo nikdy a budeš muset problémy s jídlem řešit už někde u odborníka. Což jsem nechtěla ze všeho nejvíc. A já nevím jestli jsem Vám to sem už někdy psala, ale takovej impuls, proč jsem se před 9ti měsíci najednou hecla bylo to, že jsem byla nešťastnej člověk. Cejtila jsem se hrozně sama, moje týdny vypadaly jen tak, že jsem se trápila s nezdravým jídlem a následnýma výčitkama z něj, přes týden byla v práci a o víkendu jsem šla na nějakou párty, kde jsem se totálně zničila, že jsem pak celý víkend nemohla fungovat, jako normální člověk. A takhle každý týden, pořád dokola. Hroznej stereotyp a já z něj potřebovala ven, protože i když jsem možná působila vesele, byla jsem uvnitř hrozně smutnej a psychicky unavenej člověk. A hlavně ... měla jsem ze sebe hrozný komplexy, neměla jsem se ráda a připadala jsem si, jako hrozná koule.
No a na konci léta jsem si právě na jedný párty vyvrkla kotník. Když jsem se od doktora v Motole dozvěděla, že budu doma 3 týdny, budu mít berle a že nemám nohu vůbec namáhat, hned mě polilo horko. To nebudu chodit na žádnou párty, kde jsem se vždycky uklidnila, to budu 3 týdny jen doma, válet se, přejídat se a kynout.
Dva, tři dny opravdu byly jen o tom, že jsem jedla, válela se a po pár dnech jsme si přišla tak o 20 kilo těžší. Takhle to prostě dál nejde, říkala jsem si, ale byla jsem si jistá tím, že když si řeknu, že začnu od zítra, s největší pravděpodobností se k tomu druhý den ráno nedokopu a novej začátek odložím zase na další den. Klasika. Bůh ví, jestli bych takhle vůbec někdy začala... myslím si, že ne. Proto jsem si řekla ne od zítra, ale začínám prostě od teď! A bylo to to nejlepší rozhodnutí, jaký jsem kdy udělala.
Asi si říkáte, že stereotyp je to i teď. Do práce chodím pořád, po práci do fitka, blog si taky píšu pravidelně, ale aspoň z tohodle života něco mám a naplňuje mě to. Což ten život před tím rozhodně ne. Nikdy předtím bych si nemyslela, že ze sebe budu mít někdy tak skvělej pocit... a hlavně, že někdy budu milovat tenhle životní styl, tak jak ho miluju teď.

Už mě nic nezlomí
Za těch 9 měsíců jsem toho co se týče motivace, názoru a hodnocení ostatních a hlavně vlastního názoru, co se tohodle všeho týče, zažila fakt hodně. Měla jsem chvíle, kdy jsem byla nešťastná, se sebou nespokojená a hlavně demotivovaná tím, že nemám dokonalý tělo, nebo že ostatní měli na mě, blog či mou postavu názory, které nebyly zrovna milé. Nejhorší bylo asi když názor, který nebyl moc příjemný vyslovil někdo, kdo mi je nejblíže a to například moje mamka. Doma jsem neustále poslouchala, jak budu mít hroznou postavu, když budu posilovat ve fitku, jak ze mě bude kulturista, jak jsem samej sval a co teprv ty namakaný stehna. Pár měsíců zpět jsem z toho byla totálně demotivovaná. Makala jsem totiž jak šroub, potřebovala jsem podporu a místo toho přišlo období "temna", kdy jsem na to všechno byla sama a musela jsem snášet názory ostatních, kterých bylo opravdu hodně díky mému Instagramu a blogu, kde je už fakt dost lidí. Utápěla jsem se pár týdnů s myšlenkama, jestli jsem dost dobrá, jestli mám výsledky, který bych měla zveřejňovat a jestli nebudete zklamaný, když mě třeba potkáte někde real na ulici. Asi to bylo tím, že jsem nikdy nebyla zvyklá na to, že mě zná tolik lidí. 
Jak šly dny dál, došlo mi, že nejde o to, jak vypadám, jestli mám dokonalý tělo, nebo pár procent tuku navíc a proto nemám sixpack, jak ostatní Instagramový #fitnessgirl. Došlo mi, že mnohem lepší je rozdávat pozitivní energii, motivaci a rady normálního člověka ... došlo mi, že jsem prostě normální holka, která miluje cvičení a zdravý jídlo. V nečem dělám chyby, něco mi naopak jde a všechno to přijde časem. Každý zlepšení je krok dopředu. Stejně tak jako moje tělo, mají i moje zkušenosti vývoj a nějaký progress a to je přeci to nejdůležitější. Dokázala jsem se povznést nad názorem ostatních. Hlavně mě už žádný negativný, anonymní komentář tolik nerozhodí, jako předtím. Ani mamky názor. Já vím, co dělám, proč to dělám a hlavně dělám to, co mě baví.

Jsem pořád začátečník
I když mám blog, kde se snažím poradit, nebo se podělit o mé zkušenosti, není to tak, že bych si myslela, že jsem nějakej odborník. Moc dobře vím, že v tomhle oboru ještě nemám moc zkušeností, že jsem ještě pořád začátečník, kterej budu ještě dalších pár let, ale baví mě pomáhat těm, co jsou na začátku a neví, jak a co udělat pro zdravější život. Přesně, jako já dřív. Další co beru jako motivaci k psaní článku pro Vás, jsou holky, které trpí poruchama přijmu potravy. Já sama jsem si prošla snad všema problémema s jídlem, které existují a jsem si jistá, že kdybych tenkrát narazila na blog, nebo Instagram nějaký holky, která se z toho všeho dokázala dostat, pomohlo by mi to. Proto ráda píšu články na tohle téma a snažím se touhle cestou pomáhat, protože vím, jaký to je. Jelikož se chci ve cvičení a zdravém jídle zlepšovat, snažím se pořád získávat informace od zkušenějších a ráda si nechám poradit. Doufám, že jednou si udělám kurzy, které se budou týkat fitness. Ale to přijde, až za nějaký čas.

Lék na lepší náladu
Za tu dobu jsem zjistila, že nejtěžší na tom všem je asi udržet si motivaci a pořád si jít za tím co člověk chce. Občas jsou dny, kdy prostě nemáte sílu, něco špatnýho se stane, nebo je toho na Vás prostě moc a máte chuť se vybodnout úplně na všechno. Upřímně můžu říct, že kdybych neměla sport, fitko, běh, občas si nezašla na brusle, na procházku, už bych se z toho světa zbláznila. Zrovna teď v pátek jsem myslela, že se zahrabu večer do postele a už nikdy z ní nevylezu. Byla jsem naštvaná na celej svět, zničená a všechno jsem viděla černě. Když jsem přišla mrtvá z práce, věděla jsem, že se potřebuju tý špatný nálady, co ve mě celý den byla zbavit. Během sekundy jsem se převlíkla, nazula tenisky, zapila spalovač, vypila BCAA a šla ty špatný pocity vyběhat. Jak má člověk hodně starostí, ani mu vlastně nepřijde, že běží. Že vlastně funí, trpí a je unavenej. S každým kilometrem jsem cítila, jak je mi líp. Jak utíkám před problémama a špatnou náladou. Když jsem doběhla mých klasických 5 kilometrů, moje aplikace Nike run mi ještě oznámila, že jsem dokonce dala rekord v rychlosti. Vyvětrala jsem si dokonale hlavu a i když jsem byla pak ještě víc unavenější, psychicky jsem byla, jak znovuzrozená. 
Když je mi na nic, jsem vyřízená, nebo mám blbej den, mám tu zdravý jídlo a cvičení a to mě nikdy nenechá bejt smutnou Péťou.Odraz v zrcadle
A jako jeden z posledních bodů, kterej tu nesmí chybět je fotka mýho pokroku na postavě. I když je mi jedno, jestli nějaký progress na fotce uvidíte, nebo ne, stejně ho sem přidám. Jak asi víte, přestala jsem řešit váhu a na váhu jsem stoupla tak po 4 měsících, abych Vám dokázala, jak hrozně zbytečný to číslo je. Na první fotce mám 53 kilo a na té druhé, která je aktuální mám 50-51. Takže rozdíl maximálně dvě kila. Je to tím, že jsem nabrala svalovou hmotu a zároveň se zbavila nějakého toho tuku. Proto mi váha skoro neklesla, jelikož svaly taky něco váží. Mě číslo na váze, který ještě před pár lety ovládalo můj život, přestalo zajímat a sleduju můj progress raději v zrcadle. Hoďte váhu z okna, uvidíte, že Váš život bude hned svobodnější.Makačka
Jak už jsem tu psala v posledních článcích tak milionkrát. Totálně jsem díky mému novému parťákovi změnila tréninkový plán a jsme z toho happy, jak nikdy. Vždycky jsem chtěla cvičit každou část těla zvlášť a konečně se mi to poštěstilo. Takhle cvičím teprve pár týdnů, ale těším se na to, až budou vidět výsledky. A jelikož je to hrozná makačka, doufám, že se dostaví zlepšení už brzy. Nikdy mě cvičení nebavilo asi víc. Pokud Vás zajímá, jak teď vypadá můj týden v BBC, koukněte na tento článek, kde jsem představovala jednotlivé tréninky.Už je Vás tolik
Už si to ani nějak neuvědomuju, že Vás je tolik, ale čas od času mi nějakej kamarád, nebo někdo s kým jsem se dřív bavila napíše něco jako : Ty kráso! Jak to děláš, že Tě sleduje tolik lidí? 
A já odpovím : Já nevím, to nějak samo. :D
Pak mi dojde, jak je to už hrozně vysoký číslo, jak rychle to roste a jak moc jsem Vám vděčná. Dáváte mi obrovskou podporu a motivaci a každého Vašeho vzkazu, lajku a komentáře si nesmírně vážím. Stává se, že nestíhám moc odepisovat na emaily a zprávy včas a Vy někdy čekáte na odpověď i týden, ale jsem přes všední dny ráda, že stíhám pár hodin spát, natož sedět u emailu. Za to se chci omluvit a zároveň Vás poprosit o toleranci. :)
V pátek jste na Instagramu přesáhli 13 tisíc sledování a blog má už přes 332 tisíc zobrazení. Neuvěřitelný!

Snad se Vám dnešní povídání líbilo a dodalo Vám motivaci, abyste jste přestali říkat od zítra začnu, ale konečně si řekli : ZAČÍNÁM MAKAT OD TEĎ.

20 komentářů:

 1. Ahoj Peti, človek by musel byť slepý keby na tej fotke nevidel akou veľkou premenou si si prešla ! Si veľká motivácia:) držím ti pršteky :)))

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, Chci ti hrozně poděkovat. Upřímně právě teď vypadám hur než ty na začátku :/ a už dřív jsem zkoušela začít žít líp a cvičit ale vždycky když jsem jednou selhala řekla jsem i ze to nemá cenu a vzdala to zase na dlouhé měsíce. Na tvůj blog a prvně hlavně instagram jsem narazila tak před 3mesicema a strašně dlouho jsem te obdivovala, než mi došlo že když se začnu snažit třeba bych časem mohla mít to co ty :3 Každá tvoje fotka me hrozně motivuje i kazdej článek jsou to zatím sice jen 3 týdny co jsem kompletně změnila jidelnicek a začala se trochu hejbat ale už tě začínám videt výsledky :) a to mě asi motivuje nejvíc. To že vidím že se něco děje :3 Jde to sice pomalu , ale mám že sebe dobrej pocit :) Takže ti moc děkuji protože bez tebe bych asi nikdy takhle natvrdo nezacala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, to já děkuju! :) Jsem ráda, že můžu motivovat a inspirovat, moc Ti držím palce!

   Vymazat
 3. Milujem tvoje fotografie, tá neskutočná energia, ktorá z nich vyžaruje ♥

  |SYDNEY SLEEK|

  OdpovědětVymazat
 4. Peto, skcelej clanek, hrozne me zajima, jak jsi prestala kourit a pit alkohol. Ja taky cvicim kazdej den v tydnu, ale o vikendu jdu na akci a zase se napiju, takze druhy den jsem zase jak plazici se slimak... chci to odbourat, ale nejak moc nevim, jak na to!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj! Děkuju moc. :) Ze dne na den. Prostě se na to vykašli a je to. :D

   Vymazat
 5. Ahojky Peťo, tvůj blog mě motivuje bát lepším člověkem. Tvoje články jsou úžasné a i ty fotečky jsou boží. Sice nemám Instagram,ale i tak se koukám.
  Jinak mám za sebou již 2 měsíc mého nového života zasebou. A to díky tobě děkuji že jsi.
  http://odzacatku.blogspot.cz/2016/06/krasna-do-plavek-2-mesic-za-mnou.html
  Pac a pusu Majdalenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, tak to jsi mi udělala mega radost, děkuju moc! :*

   Vymazat
 6. Ahoj Péťo, musím říct, že jsi pro mě opravdu velkou motivací. Tvůj blog sleduji skoro od začátku a můj obdiv k tobě pořád roste. Nestačím se divit, co vše jsi zvládla.
  Sama jsem teprve na začátku a čeká mě ještě dlouhá cesta. Když však vidím lidi jako ty, kteří to nevzdali a změnili to, co chtěli, dodává mi to sílu jít dál a taky to ve slabších chvilkách nevzdat.
  Těch devět měsícu opravdu uteklo jako voda. Držím palce, ať se ti dál daří plnit si sny!
  Hezký večer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, mockrát Ti děkuju za hezký slova! Ty se taky drž, uvidíš, že to stojí za to. :*

   Vymazat
 7. Si neuveriteľne veľká motivácia, tvoj blog som začala sledovať asi pred 2 mesiacmi a s chuťou hltám každý jeden tvoj článok, tiež som za jeden večer zhltla aj všetky tvoje staršie články,prostredníctvom tvojho blogu mi dodávaš chuť a energiu ďalej a ďalej na sebe pracovať!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho si tak moc vážím! :) Moc Ti držím palce, drž se!

   Vymazat
 8. Som na tvojom blogu prvý krát ale musím povedať, že je to tu veľmi milé :) Dostala som sa sem vďaka instagramu, kde som explore videla jednu z tvojich fotiek :) Veľmi ťa obdivujem, že si sa dokázala "zaťať" a dať sa do tohto zdravého štýlu... Dúfam, že aj raz budem mať také silné presvedčenie :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě těší! :) Snad se sem ještě vrátíš! :* Děkuju moc!

   Vymazat
 9. Ahoj Péťo:) jako jedna z mnoha chci říct, že máš úžasné články a že jsi pro mne největší inspirací! Jen bych se chtěla zeptat, když máš trénink pozdní odpoledne nebo večer, pijes po něm normálně protein? (I třeba v 8-9 hodin?) Děkuji za odpověď :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) Toho si vážím! Děkuju! :* Ano, přesně tak.

   Vymazat
 10. haló
  Chceli by sme poskytnúť úver nikomu v prípade potreby pôžičky v rámci ročnej uzávierky prázdniny a dobrá ako vždy máme k dispozícii, aby sa váš život šťastný. Takže ak máte stále záujem o úver vedieť, že sme schopní urobiť úver až do výšky 5000 eur na 10,8 milióna eur a za podmienok, ktoré robia váš život jednoduchší. Stačí nás kontaktovať prostredníctvom tejto adrese: finance03.for.all@gmail.com
    Sú to oblasti, kde môžeme pomôcť: Financie, hypotekárny úver, úver na investície, konsolidáciu dlhu úver, osobné pôžičky, pôžičky akýkoľvek druh nákupu ....
  Takže prosím, láskavo kontaktujte nás, aby sme vás môže uspokojiť čo najskôr.
  Kontakt E-mail: finance03.for.all@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 11. haló
  Chceli by sme poskytnúť úver nikomu v prípade potreby pôžičky v rámci ročnej uzávierky prázdniny a dobrá ako vždy máme k dispozícii, aby sa váš život šťastný. Takže ak máte stále záujem o úver vedieť, že sme schopní urobiť úver až do výšky 5000 eur na 10,8 milióna eur a za podmienok, ktoré robia váš život jednoduchší. Stačí nás kontaktovať prostredníctvom tejto adrese: finance03.for.all@gmail.com
    Sú to oblasti, kde môžeme pomôcť: Financie, hypotekárny úver, úver na investície, konsolidáciu dlhu úver, osobné pôžičky, pôžičky akýkoľvek druh nákupu ....
  Takže prosím, láskavo kontaktujte nás, aby sme vás môže uspokojiť čo najskôr.
  Kontakt E-mail: finance03.for.all@gmail.com

  OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥