Snow Grey Glitter Pointer

22. května 2016

I KDYŽ JSEM HOLKA, TAK NECVIČÍM JEN ZADEKZdravím mé čtenáře ! 


Jaký jste měli týden? Já teda náročný, nekonečný a jsem ráda, že se pomalu chýlí ke konci. Dnešek věnuji po 6ti dnech, kdy jsem se nezastavila jen tomu, že se budu válet nenamalovaná, neučesaná, v pyžamu (no prostě nechutná :DD), přikrytá mojí mega tlustou peřinou, i když je venku 40 stupňů. Ale bez ní by to nebyla žádná "lazy neděle". Nehnu ani prstem, jediný co mě čeká je blog, válení se a vychutnávání si kávy s mlékem bez laktózy, kapičkama FlavDrops a mletou skořicí. Při tom všem mi tu hraje uklidňující deep house a i když tohle normálně neposlouchám, dneska se stal tenhle styl hudby třešničkou na dortíku tolik potřebného "NICNEDĚLÁNÍ". 
Jako myslela jsem si, že budu přešlá z toho, že venku je nádherně, všichni choděj na zamilovaný procházky, běhaj někde jak zběsilý po lesích, výletěj, nebo prostě ležej na Petříně a čuměj do blba. Možností je hodně, co dělat v tomhle počasí ... ale upřímně, jsem ráda za to, že jsem doma sama, na chvíli pryč od miliardy lidí, kterou každý den potkávám v centru Prahy a sluníčko/nesluníčko, člověk si potřebuje prostě alespoň jeden den odpočinout, dát si nožky nahoru a totálně vypnout. 
Dneska bych Vám chtěla povědět něco málo o tom, jak probíhal můj týden, říct Vám pár motivačních vět, což dělám nejraději a zase zmínit pár novinek, které chci na sobě, jídelníčku a trénincích praktikovat, abych si v létě neříkala : Hele Péťo? Možná si mohla malinko víc máknout. (Nebo to víc už ani nejde? Toť otázka. :D)


Jak už jsem Vám psala v minulém článku a předminulém a možná i v tom předpředminulém, dostala jsem k narozeninám roční pernamentku do fitka BBC na Evropský. A jelikož jsem ho dostala minulou sobotu, hned na pondělí jsem měla naplánováno, že si tam půjdu dát trénink na nohy a zadek s mojí parťačkou Nikčou. Ráno jsem si dala svou první rýžovou kaši s ovocem a oříškama, která je mimochodem hrozně skvělá a doporučuji ji všem vyzkoušet. Ingredience jsem dostala právě od Nikči. Asi už nechtěla každej den po přidání její kaše na Instagram poslouchat, jak ji musim někdy ochutnat a že vypadá dokonale. :D Chutná jako puding a krupicovou kaši dohromady. Osladila jsem ji vanilkovými kapičkami FlavDrops od MyProtein, posypala mletou skořicí a rázem vznikla #foodpornbreakfast. :D
No takže, pokračuju. Dala jsem si snídani a natěšená jsem se šla dát do kupy, abych mohla vyrazit za Nikčou. Krom fitka jsme měly náplánovano ještě vyměnit moje nový tenisky do fitka, protože jsem je taky dostala jako dáreček, ale malinko mě tlačily. Další úkol byl vyzvednout fitness balík z aktin.cz v práci, kterej jsem dostala k narozeninám od kolegů (takže zase i od Nikči :D) a na závěr teda ten trénink nohou a zadku. 


Musím říct, že jsem měla v plánu si ten den užít. Jenže, jako je tomu klasikou, vždycky když se člověk na něco těší, pokazí se to. Půl hodiny před odchodem za Niki mi volali z práce, že musím dorazit, jelikož kolegyně je nemocná. To je pech!
Takže mě čekala směna do 8mi hodin večer, BBC bych už nestíhala a Nikče se tak pozdě večer už ani nechtělo. Proto jsem si po práci šla odjet poslední nohy a zadek do starého fitka. Aspoň jsem se s ním hezky a o samotě rozloučila a dala každodennímu chození do něj sbohem. :D 

Můj první oficiální trénink v BBC s novým parťákem Danem mě čekal teda až v úterý. Asi se divíte, proč jsem zapomněla na Nikču, ale ta si členství v novém fitku nakonec rozmyslela. Má ho docela z ruky a navíc chce chodit teď spíš běhat a cvičit venku, když je hezky. To já samozřejmě taky, ale fitko bych nedokázala opustit, ani kdyby bylo venku jaro nonstop. Jelikož se nikdy člověk podle mě necítí tak zničeně a zároveň dobře, jako po tréninku se závažím. :D Ale možná jsem tohodle názoru, protože mě právě tenhle styl cvičení tak hrozně baví.

S Danem jsme si domluvili už v sobotu, jak bude vypadat náš týden co se týče tréninků a už jen to, mě hrozně motivovalo. Za prvé, protože já měla cvičení doposud rozdělený jen na nohy a zadek nebo na břicho, záda a ruce. Ale teď jsem před sebou měla každý den něco jiného. V pondělí to byly ty nohy a zadek, on si odjel v BBC prsa a záda, který s ním pojedu až příští týden. 
V úterý už jsme teda měli trénink společný a to ramena a břicho. Musím říct, že jestli jsem si někdy myslela, že umím cvičit, nebo že jsem někdy cvičila na ramena, byla jsem na omylu. Po hodině tréninku jsem ramena cítila tak moc, že jsem je ani necítila. :DD Nejdřív jsme 10 minut věnovali břišním svalům a pak jsme šli na ty ramínka :D. Dohromady jsme na ně dali 5 cviků, po 4 sériích. Military press, což jsem si vždycky myslela, že si vezmeš prostě tyč a zvedáš ji "lážo plážo" nahoru. Proto mě překvapilo, že cvik, kterej vypadá tak jednoduše, až tak jednoduchej na provedení není a vůbec mi nešel. Ramena mi sice umíraly už po první sérii :D, ale kdyby tam nebyl Dan, kterej mi říkal, že mám blbě lokty, nebo ať si hlídám rovný záda, spíš bych si cvikem ublížila, než pomohla k lepším ramenům. :D 
Další co následovalo byl Multipress na zadní ramena, tlaky v sedě na lavici s jednoručkou, pak takovej nejvíc umírací trojcvik a na závěr přitahování lana k bradě. 
Já na ramena vždycky cvičila maximálně dva cviky a překvapilo mě, že ty jsme ani nezařadili. A hlavně ty moje cviky byly jen na vrchní část ramen, ale my jsme odjeli přední, vrchní a hlavně i zadní část ramen, kterou mám hrozně slabou, jak jsem zjistila u cviku na Multipressu.
Domů jsem šla se smíšeným pocitem, ramena mi asi odumřely, byla jsem motivovaná tím, jak teď bude mít cvičení novej rozměr a jak mě to s Danem baví a zároveň demotivovaná tím, jak jsem si dřív myslela, že cvičím ramena a přitom jsem je skoro nejela. :D Ale nevadí. Každej někdy začínal. :)))

Takhle podrobně bych Vám tu mohla popisovat každej den, každej trénink, kterej se v tomhle týdnu odehrál, ale nevím jestli by Vás to bavilo číst, mě by asi upadly prsty z takovýho dlouhýho psaní na klávesnici a hlavně bych článek ani dneska nestihla dopsat. :D Takže to vemu teď malinko stručněji. :)

Ve středu jsem se nemohla hnout, posilování na ramena a hlavně na tu zadní část mě naprosto oddělalo a já nemohla fungovat, jako normální člověk. :D A navíc se ozvaly nohy a zadek z pondělního "loučícího" tréninku. Nechtělo se mi nic, nejradši bych ležela celý den na nějaký rovný podložce, která by mi záda narovnala, nebo aby mě někdo od rána do večera masíroval, ale mě čekal náročnej den v práci a odpolední kardio. Do práce jsem si táhla brusle, abych mohla dát hodinku kardia na Ladronce. Vůbec, ale vůbec se mi nechtělo. A nevím, jestli se mi někdy víc nechtělo, než zrovna ten den. :D Ale naštěstí jsem se naučila zatnou zuby a 4 kolečka na Ladronce jsem nakonec dala. Spocená, utahaná a celá bolavá. O to víc má ze sebe člověk lepší pocit, když se dokáže hecnout. :)


Čtvrtek byl věnovaný zase BBC, Danovi a hlavně tréninku nohou. V plánu jsem sice měla záda a prsa, ale bohužel to jsem nemohla, jelikož mě záda tak hrozně bolely z úterý a hlavně z práce, že jsem se skoro nemohla pohnout. :D Proto jsme usoudili, že lepší budou nohy. Začali jsme dřepovat, potom jsme dali předkopávání, který jsme jeli po jedný noze, což jsem nikdy nezkoušela a bylo to pro mě největší peklo, jelikož předkopávání ze srdce nenávidím a tohle byla ještě horší verze. :D
Pokračovali jsme v zakopávání vleže, u kterého jsem konečně cítila to, co jsem měla cítit a ne lýtka, jako tomu bylo pokaždé, když jsem někde na tenhle stroj vlezla. Dále stroj jen na lýtka, což jsem taky nikdy předtím necvičila. Následovaly výpady na místě, zaměřené právě na zadní stranu stehen, jako zakopávání. Na závěr jsem ještě vyzkoušela pár strojů na zadek, který jsme vždycky asi 90803 hodin nastavovali, protože nejsou přizpůsobený pro prcky a to já bohužel se svými 158 centimetry jsem. :( :D

V pátek jsem nemohla stále hýbat zády a jako bonus mě při každém kroku pálily stehna. Čekal mě trénink opět s Danem, ale přidal se k nám i jeho kamarád Marek, který bude chodit vždycky v pondělí a pátek s námi. Na řadě byl tricák, bicák a i když spousty holek ruce vůbec necvičí, mě se to naopak líbí a určitě tohle budu zařazovat jednou týdně. Sice to kluci maj se mnou náročný, jelikož furt musíme přehazovat závaží, kvůli mé pidi výšce upravovat stroje, ale i tak na mě byli hodný a ani nevypadalo, že je to nějak otravuje. :D 


Tím můj cvičící týden byl u konce, na sobotu a dnešek byl v plánu rest day. :)

No a včerejšek na mě zapůsobil, jako balzám na duši po náročném týdnu. Odpoledne jsem strávila s mojí úžasnou kamarádkou Janičkou. V pátek jsme si naplánovaly, že půjdeme v sobotu po práci nakupovat oblečení a uděláme si nějaký radosti a starosti hodíme za hlavu. Musím říct, že já jsem nesehnala to, co jsem sháněla a to byly jednobarevný tenisky, nejlépe na platformě a takový to pouzdro na ruku, do kterýho dáte mobil při sportu, ale nakoupila jsem si i tak super věci a teď se o ně chci s Vámi podělit. 


Rukavice do fitka jsem si sice kupovala před nedávnem, ale musím říct, že byly tak nekvalitní, že vydržely jen chvilku. Už po dvou týdnech měly na sobě díry, byly žmolkované a prostě nechutné. :D A jelikož jsem nenarazila do včerejška na žádné jiné, jednobarevné, které by se mi líbily, nosila jsem je i když už byly dávno jetý :D. No a včera, když jsem sháněla to pouzdro, které neměli, koupila jsem si tyhle černý, jednoduchý, ale krásný od Nike. To se teď bude cvičit. :)
Dále jsem si koupila novou láhev do fitka, jelikož ze šejkru se mi blbě pije a do BBC nemůžete nosit normální flašky s etiketou. Do týhle růžový opět od Nike jsem se zamilovala já i Janča, koupily jsme si ji obě. 


Vždycky na jaře mě chytne moje závislost na slunečních brýlích a nejradši bych s něma chodila i spát. Proto jsem nemohla odolat těmhle dalším do sbírky v H&M. Hrozně dlouho jsem chtěla nějaký černý, výrazný a přitom jednoduchý.


No a jako poslední jsem si koupila obyčejný černý tílko a hromadu zdravýho jídla. Spokojená, šťastná a zase plná pozitivní energie jsem šla domů a psala jsem Janičce smsku, jak ji hrozně děkuju, za to že ji mám. :)

Snad se Vám dnešní článek líbil a já Vám přeju hezkou neděli, ať už je akční, nebo ji máte stejně relaxační, jako já. :)

7 komentářů:

 1. Hezký článek, jen mě zaujalo proč se do fitka nemůžou nosit normální láhve s etiketou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem se přesně chtěla zeptat

   Vymazat
  2. To bych taky ráda věděla. :D

   Vymazat
 2. Jak to vypadá, tak máš super fitko-partu a očividně ti to svědčí (i nové fitko) :). Pěkný článek :).
  CATAMOUNT Giveaway

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám a jsem z toho happy, děkuju moc! :)

   Vymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥