Snow Grey Glitter Pointer

2. ledna 2016

MOBIL JAKO POMOCNÍK PŘI BĚHÁNÍ - NIKE RUNNING

fitness, run, and nike image

Ahoj!

Dneska jsem tu s dalším článkem, který budu psát pravidelně a to o mých oblíbených mobilních aplikacích, které používám. První článek bych chtěla věnovat aplikaci, která je hodně známá a hodně z Vás ji jistě moc rádi používáte stejně jako já a to o aplikaci Nike running.
Jak už jste asi z názvu pochopili, jde o aplikaci, která slouží jako pomocník při běhání.
Aplikaci si můžete stáhnout zcela zadarmo. Po stažení se zaregistrujete pomocí emailu a načte se Vám Váš účet ke kterému se můžete přihlásit na jakémkoliv mobilu a dokonce i na počítači. Po zaregistrování si nezapomeňte v nastavení aplikace zadat váhu, věk a výšku.
Aplikace je úplně skvělá v tom, že Vám o Vašem běhání dá všechny informace, které potřebujete vědět. Kolik jste uběhli, jakým tempem, za jak dlouho, kolik se spálilo kalorií (to je však informace jen přibližná samozřejmě).


Před během 

Před během si můžete zvolit, zda chcete běžet klasicky bez omezení, zda chcete zvládnou určitou vzdálenost, běžet určitou dobu, nebo si nastavit rychlost, kterou chcete zmáknout. To je super pro ty, kteří si dávají výzvy a nebo po cvičení potřebují jen určitou dobu kardia. 
Jako další co můžete před během nastavit je to, jestli poběžíte venku a nebo na páse, což je taky obrovská výhoda týhle aplikace, teda pro ty, kteří dokáží nějakou normální vzdálenost uběhnout na páse. To já prostě nikdy nedám, nesnáším pás a přijde mi to padlý na hlavu. :D Jako další bod zapnete hudbu a zkontrolujete si, jestli je vpravo nahoře taková ta "otočená slzička" (nevím jak to nazvat :D) se zeleným kolečkem, to znamená, že Vaše GPS je správně nastavená a aplikace Vám bude správně měřit vzdálenost, kterou poběžíte. Pokud je červená, nebo oranžová, budete muset zkontrolovat jestli máte v mobilu zaplou GPS, nebo se nějak pošťourat v nastavení. 
Tak a pokud máte všechno připravené, sluchátka s nějakou hudbou v uších, můžete zmáčknout "begin run" a vyběhnout.

Při běhu 

Hrozně moc mi aplikace vyhovuje v tom, že Vám oznamuje, kolik už máte za sebou kilometrů, jak dlouho běžíte a tak dále, takže Vy vůbec nemusíte hrabat na mobil a můžete se věnovat jen tomu, že běžíte. To je beru jako mega výhodu a je jen na Vás, jestli si v nastavení zvolíte, že Vám aplikace bude oznamovat každý uběhnutý kilometr, nebo třeba dávat info jen každých 15 minut běhu. Mě osobně dřív vyhovovalo to, když mi hlásila každej kilák, ale teď už tak nějak vím, jakým tempem mám běžet a stačí mi, když mi hlásí čas po 15ti minutách. Je to vážně jen na Vás, dokonce si můžete nastavit, jestli Vám tyhle informace bude oznamovat ženský, nebo můžský hlas. :D Jako další je super, že pokud se Vám při běhu například rozváže tkanička, nebo čekáte na přechodu a musíte prostě zastavit, aplikace přestane měřit čas a zastaví se, dokud se zase nerozběhnete. Takhle nemusíte mačkat žádný tlačítka a otravovat se s hromadou věcí, jen když se Vám rozváže kecka. :D :)

fitness, nike, and run image
Po běhu 

Když doběhneš svou trasu, klikneš vlevo na kolečko s vlaječkou a chvilku ho držíš, tím běh ukončíš a načtou se Ti kolonky, které si můžeš vyplnit. Jako první jsou smajlíci, který znázorňují, jaký máš z běhu pocit, další obrázky jsou k vyplnění, jakou trasou si běžela, jestli přírodou, kolem silnice a tak dále. Poté se Vám automaticky vyplní počasí, jaký při běhu bylo a samozřejmě Vám aplikce vypočítá kalorie, vzdálenost a všechno co jsem uváděla na začátku článku. Můžeš si přidat i nějakou vlastní poznámku. Hrozně super je, že můžete sdílet takový ty běžecký fotky, který můžete vidět i u mě na Instagramu, nebo tady na blogu. Bohužel zklamu všechny, který nemají ajfouna, protože to jde jen na nich. Prostě při běhu cvaknete nějakou fotku a po běhu kliknete v aplikaci na ikonku instagramu, přidáte fotku a je to. Fotka se Vám uloží do mobilu a Vy se můžete s výkonem podělit s ostatními. 
Po běhu můžete od aplikace získat různé virtuální "medaile a poháry", například za Vámi nejrychleji uběhnutý kilometr, nebo Váš nejdelší běh a tak dále. Je toho spousty a je vážně super pak koukat na to, jak se zlepšujete. :)
Nike run má mnoho dalších výhod. Můžete si přidat kamarády, s nimi si dávat výzvy, mít přehled v tom, jak běhají oni, což je taky super motivace. Dokonce je v celkovém přehledu udělaný umístění, kde vidíte, kdo z Vašich přátel běhá nejvíce. a na jakém místě jste Vy. Dále máte celý přehled svých běhů, kde můžete koukat na to, kolik jste jaký měsíc uběhli, jakou rychlostí, jak se zlepšujete, nebo zhoršujete a je to vážně super, když vidím například u mě jak jsem běhala 3 kilometry za půl hodiny a teď za půl hodinky zvládnu s přehledem 5 km. To vás ještě víc nakopne. :) Dokonce si můžete nastavit Nike run jako svýho kouče, který Vám naplánuje tréninky, podle toho, jestli jsi začátečník, pokročilý, nebo maratonec. :D :)

Takže pokud Vás aplikace zaujala a budete stahovat, rozhodně si mě přidejte do přátel. Najdete mě tam jako Petra Elblová. :) Snad Vám článek o týhle skvělý aplikaci na běhání něco prozradil a bude Vás motivovat ve Vašich běžeckých výkonech stejně jako mě. Hezký den!11 komentářů:

 1. Já jsem kdysi používala Endomondo, ale nějak extra spokojená jsem s ním nebyla, sekalo se mi a celkově... nebylo to ono. Jakmile si koupím nový mobil, zkusím tuhle aplikaci a uvidíme!:) Vypadá dobře.

  **Pinki Claire**

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě vyzkoušej, Endomondo taky nemám moc ráda. :)

   Vymazat
 2. Ahoj :) je u toho potřeba internet? myslím při běhu :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já dlouhodobě používám Endomondo, ale občas to střídám právě i s Nike running. Oproti endu je udělaný líp graficky. Ale mrzí mě, jak tu právě píšeš, že kdo nemá jabko, tak nemůže dělat ty fotky, to je prostě diskriminace! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě taky dřív hrozně štvalo no. :)

   Vymazat
 4. :) Moc pěkný článek už se teším na další. Tvůj blog mě moc zaujal :) Moc pěkný design, milá autorka a prostředí :) Určitě se mrkni na můj blog a staň třeba pravidelnou čtenářkou!;)
  http://thevalerine.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Faajn, neumím psát :D :D
  Appku mám taky, i když moc neběhám, hlavně teď je na mě zima :D Ale jak už psala slečna nade mnou, přijde mi nefér, že ty fotky jdou jen na jablíčku. Mám holt smůlu :( :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to škoda no, nechápu proč to taky debilně vymysleli. :D

   Vymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥